BARSI REFORMÁTUS EGYHÁZMEGYE

SZLOVÁKIAI REFORMÁTUS KERESZTYÉN EGYHÁZ

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Egyetemes Választási Bizottsága 2020. december 9-én tartott ülésén összeszámolta az általános tisztújítás szavazatait, és a következő eredményt állapította meg:

Az egyetemes egyházi tisztségekre megválasztott jelöltek:

Püspök:
   Géresi Róbert (Abaújszina) – leadott szavazatok: 164, érvényes szavazatok: 164 – megválasztva

Főgondnok:
   Porubán Ferenc (Tornagörgő) – leadott szavazatok: 164, érvényes szavazatok: 164 – megválasztva

Magyar egyetemes lelkészi főjegyző:
   Rákos Loránt (Kövecses) – leadott szavazatok: 138, érvényes szavazatok: 138 – megválasztva

Magyar egyetemes világi főjegyző:
   Kiss Pál (Pozba) – leadott szavazatok: 138, érvényes szavazatok: 138 – megválasztva

Szlovák egyetemes lelkészi főjegyző:
   Ján Semjan (Hernádcsány) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 17 – megválasztva   

Szlovák egyetemes világi főjegyző:
   Gurbaľ Pavol (Felsőcsáj) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 26 – megválasztva

Egyházmegyei tisztségre megválasztott jelöltek egyházmegyék szerint:

Pozsonyi egyházmegye

Esperes:
   Görözdi Miklós (Nemesócsa) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 23 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Molnár Rudolf (Jóka) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 23 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Misák Alica (Csilizpatas) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 23 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Horváth Andrea (Felsőpatony) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 21 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Görözdi Miklós (Nemesócsa) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva
   Lévai Attila (Csicsó) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 23 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Bucsuházy István (Somorja) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 23 – megválasztva
   Molnár Rudolf (Jóka) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Buza Zsolt (Pozsony) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 15 – megválasztva
   Édes Árpád (Alistál)  – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Horváth Andrea (Felsőpatony) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 14 – megválasztva
   Horváth Béla (Alistál) – leadott szavazatok: 23, érvényes szavazatok: 13 – megválasztva

Komáromi egyházmegye

Esperes:
   Szénási Szilárd (Martos) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 26 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Csonthó Csaba (Negyed) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 25 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Czinke Zsolt (Bátorkeszi) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 26 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Fitos András (Nádszeg) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 17 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Dobai Sándor (Dunamocs) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 25 – megválasztva
   Erdélyi Pál (Vágfarkasd) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva
   Fazekas László (Komárom) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 18 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Baranyay Zsolt (Zsigárd) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva
   Baros Róbert (Deáki) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Kecskés Imre (Perbete) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 15 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Erdélyi Zoltán (Perbete) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 26 – megválasztva
   Csonthó Aranka (Negyed) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 24 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Pethes István (Kamocsa) – leadott szavazatok: 26, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Barsi egyházmegye

Esperes:
   Révész Tibor (Zselíz) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Oros Zoltán (Ipolyság) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Dukon András (Pozba) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok. 19 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Mente Róbert (Pozba) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Icso Sándor (Vámosladány) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Révész Tibor (Zselíz) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Cserba Gabriella (Zselíz) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Oros Zoltán (Ipolyság) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Antala Éva (Nagyölved) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Dukon András (Pozba) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Antal Árpád (Nagyod) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Mente Róbert (Pozba) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Gömöri egyházmegye

Esperes:
   Nagy Ákos Róbert (Runya) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Madarász Béla (Lénártfalva) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Boros István (Bátka) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Miklós Aladár (Felsőrás) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Boros István (Bátka) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva
   Nagy Ákos Róbert (Runya) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva
   Nagypál Malvina (Gömörhorka) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok. 16 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Madarász Béla (Lénártfalva) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 14 – megválasztva
   Miklós Aladár (Felsőrás) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 14 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Szőke Zsuzsanna (Harmac) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva
   Kovács Tímár Ildikó (Rimaszombat) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Dávid László (Tornalja) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 14 – megválasztva
   Kovács Ildikó (Zádorháza) – leadott szavazatok: 16, érvényes szavazatok: 9 – megválasztva 

Abaúj-tornai egyházmegye

Esperes:
   Orémus Zoltán (Kassa) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Szaniszló Sándor (Komaróc) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Varga Zoltán (Szádalmás) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Icso Béla (Barka) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Molnár Árpád (Szepsi) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 21 – megválasztva
   Orémus Zoltán (Kassa) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva
   Parti Tibor (Szeszta) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Demeter Ibos Henrietta (Kuntapolca) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 18 – megválasztva
   Icso Béla (Barka) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 21 – megválasztva
   Szaniszló Sándor (Komaróc) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 14 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Vargha Balázs (Szádelő) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 22 – megválasztva
   Lucskay András (Nagyszalánc) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 16 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Komjáty Csaba (Torna) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 21 – megválasztva
   Tímár János (Nagyida) – leadott szavazatok: 22, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva

Zempléni egyházmegye

Esperes:
   Kendi Csaba (Bacska) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Asszonyi Árpád (Kisgéres) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Blanár Erik (Kisgéres) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Szimkó Géza (Királyhelmec) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Kiss Miklós (Örös) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Molnár István (Királyhelmec) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Furik Csaba (Kisgéres) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Tóth Géza (Kiskövesd) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Györky Szilvia (Alsómihályi) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Szopó Ferenc (Szentes) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Fülöp Pál (Perbenyik) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva
   Szimkó Géza (Királyhelmec) – leadott szavazatok: 19, érvényes szavazatok: 19 – megválasztva

Ungi egyházmegye

Esperes:
   Kraus Viktor (Mokcsakerész) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 13 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   Hajdók Vince (Csicser) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 13 – megválasztva

Lelkészi főjegyző:
   Tirpák István (Bés) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 13 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Sipos István (Iske) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 10 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Molnár Zsolt (Csicser) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 13 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Molnár László (Abara) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 11 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Beňadik Adrián (Abara) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 13 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Boczán Ferenc (Nagykapos) – leadott szavazatok: 13, érvényes szavazatok: 12 – megválasztva

Nagymihályi egyházmegye

Esperes:
   Dékányová Erika (Bánóc) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 6 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   –

Lelkészi főjegyző:
   Gajdošoci Juraj (Nagymihály) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 6 – megválasztva

Világi főjegyző:
   Dékány Radoslav (Bánóc) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 6 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Dékányová Erika (Bánóc) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 6 – megválasztva

Zsinati világi rendes képviselő:
   Dékány Radoslav (Bánóc) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 5 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Gajdošoci Juraj (Nagymihály) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 6 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   Ján Rasky (Petrik) – leadott szavazatok: 6, érvényes szavazatok: 6 – megválasztva

Ondava-hernádi egyházmegye

Esperes:
   Juraj Brecko (Tusa) – leadott szavazatok: 20, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva

Egyházmegyei gondnok:
   –

Lelkészi főjegyző:
   –

Világi főjegyző:
   Daniel Szántai (Györke) – leadott szavazatok: 20, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   –

Zsinati világi rendes képviselő:
   Irena Bittóová (Hernádzsadány) – leadott szavazatok: 20, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Erika Domonkošová (Kassa) – leadott szavazatok: 20, érvényes szavazatok: 20 – megválasztva

Zsinati világi pótképviselő:
   –

A választás elleni jogorvoslati lehetőség:
A választás ellen legkésőbb az eredmény kihirdetését követő 15 napon belül panaszt lehet emelni a 1/2018-as választási törvény 44.§-a és 46.§-a értelmében a Választási Bizottság elnökéhez.
(Közzététel dátuma: 2020. december 9.)

reformata.sk